Prosječni balkanac #3: Na dan utakmice

Na dan utakmice prosječni balkanac  ustaje oko 9:30 i standardno smaže jedno pivo za doručak, a usput malo prelista novine gdje novinari (ili novinari u pokušaju) analiziraju našu  i protivničku momčad. Nakon prelistavanja novina naš junak odlazi do kafića gdje se sastaje sa još par svojih prijatelja i zajedno sa njima diskutira o današnjoj utakmici. Od silnog diskutiranja osušilo im se grlo pa je svatko od njih morao popiti još dva piva. (ah, jadni!)
Naša družina diskutira otprilike do 12:30  kada svatko od njih ide svojim robinj…ovaj suprugama na ručak! Nakon ručka naš prosječni balkanac malo odspava. Spava otprilike do 14:30. Tada na televiziji odgleda nešto nevezano za nogomet, a vezano za politiku. Nakon toga malo skokne do kladare odigrati koji listić. Na listiću ima svega i svačega, Od NBA-a, preko druge njemačke nogometne lige, pa sve do čileanskog bejzbola. U kladionici sretne svoga kuma i pomaže mu sastavit listić. (Čemu služe prijatelji!) Potom, zajedno sa kumom, ide na kavicu kako bi se nagradio jer je izvrsno složio listić.
Kada dođe na kavicu predomisli se i naruči pivicu. Uz dvije pivice njih dvojica vrše  detaljnu analizu prošlotjednih utakmica i zbrajaju gubitke na kladari (Jebiga, kad su sve pare stavili na Liverpool protiv Swansea).  Prije tekme balkanac na Fejzbuk stavlja neki motivacijski status ili neku navijačku pjesmu. Nakon toga prosječni balkanac odlazi kući gledati dnevnik, a poslije dnevnika slijedi taj sudbonosni dugo iščekivani, povijesni trenutak koji se dešava svaki put kad igra reprezentacija.
U prvim minutama utakmice komentira kako smo mi ovdje favoriti (ili što bi rekao Niko i njegov brat Robert također: FAFORITI.)
Kada sudac donese prvu diskutabilnu odluku ovaj poludi do krajnjih granica svojih mogućnosti! Psuje mu majku, oca, strinu, strica, tetku, tetka, ženu i kućne ljubimce. Žena ga mora smirivati, ali usput i ona skoro pobere batine. U prvih dvadesetak minuta protivnik dominira, a naš prosječni balkanac je na rubu srčanog udara. Sjedi ispred TV-a i viče: Daj meni da vodim reprezentaciju, ovo ništa ne valja! Igračima viče: Kakvi ste vi idioti! Sram vas bilo! U 22. minuti govori: „Dosta sam gledao, nemam živaca!“, gasi televizor, a nakon 10 sekundi ponovo pali televizor.  Kada vidi da našoj reprezentaciji nema pomoći prebaci na tursku seriju. Tada saznaje da je Fatma ostavila Kerima i otišla sa Džihanom. Serija dolazi do svog vrhunca kada Kerim saznaje da je Džihan mafijaš koji ga je pokušao ubiti u prošlosti, Fatma to ne zna, ali Fatmina sestra Senada to zna i zna da Fatma to ne zna! Tada nekako pokušava dođi do Fatme, a onda nastupe reklame! (Komercijalne televizije, jebiga!) Balkanac prebacuje na utakmicu i vidi da naša reprezentacija na poluvremenu gubi 0:1! Zatim govori: „Kako su se samo tako srozali, čista sramota!“ Stavlja status na fejz gdje im psuje familiju i govori kako ih danas zadnji put prati! Počinje drugo poluvrijeme. Naša reprezentacija žestoko napada, ali lopta ne ide u gol! Na svaku promašenu priliku naš Balkanac opsuje čitavi kalendar svoje vjere (ovisi je li Katolik, pravoslavac ili musliman). Ponovo ostaje bez živaca i prebacuje na tursku seriju. Gokhan se nešto posvađao sa Džihanom oko Fatme, ali balkancu nije jasno zašto. Fikreta saznaje da joj je majka živa i nakon 20 godina želi ju ponovo vidjeti. Onda nastupe reklame! (Komercijalne televizije, opet!) Balkanac šalta kanale i usput malo baci oko na novu epizodu nekog političkog magazina i opsuje majku čitavoj političkoj sceni!
Zatim ponovo prebacuje na utakmicu i saznaje da je naša reprezentacija preokrenula rezultat na 2:1! Veseli se do krajnjih granica svojih mogućnosti! Ljubi ženu, ljubi, sina, ljubi kćerku, ljubi psa, mačku, papagaja i naposljetku televizor! Govori: Znao sam, to su naši! Hajdeee! Briše status sa Fejza. Utakmica tada postaje dosadna, pa se ovaj ponovno odlučuje prebaciti na tursku seriju. Fikreta se sastaje s majkom i odvodi je kući, Fatma se odlučila na samoubojstvo jer ju je Džihan ostavio, a Gokhan ju iskoristio na jednu noć. Kada turska sapunica završi balkanac prebacuje na utakmicu i vidi da je dosuđen penal za protivničku reprezentaciju. Naš golman brani to, no lopta se odbija do protivničkog igrača koji poentira za 2:2! ŠOK! Naš junak tada se valja po podu od tuge, plače, udara glavom o zid, razbija čaše, šuta psa, šuta ženu, a skoro i televizor! Govori: Di ste vi bili u ratu mafijo?! Što je ovo?! Nama je ovaj komunistički sudija presudio, sram ga biti može! Puj!!! Utakmica završava 2:2, a ovaj i dalje ne može prežaliti ispuštenu pobjedu u zadnjim minutama utakmice. Govori si u bradu: Kakav horor, braćo draga! Moram popit jedan xanax! Nakon popijenog xanaxa sprema se u pidžamu i odlazi na spavanje. Dva sata se vrzma po krevetu i razmišlja o nogometu, a onda napokon tiho utone u san i sanja o tome kako smo pobijedili i kako komunistički sudija gori u paklu.